TEKVA, ARALIK AYI BURSLARINI GÖNDERDİ.
Tarih: 23.12.2012 Saat: 22:24
Konu:


TEKVA,  ARALIK AYI BURSLARINI GÖNDERDİ.

       İlçemizde 1998 yılında Özkan AĞIŞ ve Emekli öğretmen Halil YILMAZ tarafından kurulan TEKVA (Taşova Eğitim ve Sosyal Kalkındırma Vakfı ) , yardımsever halkımızın bağışları sayesinde 172 üniversite öğrencimize karşılıksız burs veriyor.

    Vakıf yönetimi ile birlikte derslerinde ki başarı durumları ve gelir seviyeleri değerlendirilen öğrencilerden 172'sine burs verildiğini belirten Vakıf Başkanı Ali Rıza AĞIŞ , " Ne mutlu ki Taşova gibi şirin bir ilçemizde yardımsever halkımızın sayesinde bu öğrencilemize burs veriyoruz. Vakfımıza kaynak oluşturmak amacıyla da her yıl eşya piyangosu düzenliyoruz. Her eğitim - öğretim yılının başında Taşova.net'den başlattığımız kampanyamıza MEDYA TV'nin destekleriyle geniş kitlelere ulaşabiliyoruz. Ve bu yıl vakfımız 172 öğrenci gibi rekor bir öğrenci sayısına ulaştı. Kasım ayından Haziran'a kadar vereceğimiz bursların bu ay ikincisini öğrencilerimize gönderdik. Umuyorum ki taahüt edilen bağışlar eksiksiz gelir ve bizde tüm bursları eksiksiz yatırırız. TEKVA'ya bağışda bulunan tüm gönüllü vatandaşlarımıza, öğrencilerimizin teşekkürlerini iletirken yaptıkları bağışların son kuruşuna kadar öğrencilerimize aktarıldığını bilmelerini isterim.
     Ben ve ailemin gelinen şu noktada  pazarcılıktan gelme bir altyapısı  var. Ve geçmiş yıllarda Erbaa'ya pazar açardık. Sattığımız ürünleri o kadar hesaplı verirdik ki; 2 araç ile gidiyorduk bu pazara. Çevre pazarcı esnafı rekabet edemeyince, arkasından zabıtalara baskı ve 7 hafta üst üste pazar yerimizi değiştirdiler.Amaç yıldırmak . Müşterilerimiz bunu duyunca alış verişimiz gün be gün daha da artarak devam ediyordu.Bu durumu gören zabıtalar daha fazla ileri gitmediler ve 7.yer değiştirmeden sonra bıraktılar.
     Şu anda bizim Taşova ahalisinden bazı şahıslar var. Vakfımızın yeri ile  Aralık 2011 de birinci yerimizden çıkarılışımız. Aralık 2012 ikinci kez yerimizden çıkarılışımız. Boşuna uğraşmayın . 7'ye daha çoooook var. Rekabet etmeyi öğrenin biraz.  " dedi
 

   HABER - GRAFİK : TANER BIYIK

     

Bu haberin geldigi yer: www.tekva.org.tr
http://www.tekva.org.tr

Bu haber icin adres:
http://www.tekva.org.tr/modules.php?name=News&file=article&sid=53