TEKVA GENEL KURULUNDA ALİ RIZA AĞIŞ GÜVEN TAZELEDİ.
Tarih: 17.11.2011 Saat: 00:38
Konu:


Kısa adı TEKVA olan Taşova Eğitim ve Sosyal Kalkındırma Vakfı.13.11.2011 saat 15.00 de İlçemizde bulunan Genel merkezin de gerçekleşen 7.olağan Genel kurulunda Ali Rıza AĞIŞ ile yola devam dedi.
TEKVA Başkanı Ali Rıza AĞIŞ genel kurulu açılışını yaptı .Divan Başkanlığını TEKVA'nın kurucu başkanı Özkan AĞIŞ sürdürdü.Saygı duruşunun ardından Divan Başkanı Özkan AĞIŞ usül ve gündem konuşmasını yaptı.
Faaliyet raporunu sunan Vakıf Başkanı Ali Rıza AĞIŞ " Bu gün burada vakfımızın 7.olağan genel kurulu dolayısıyla toplanmış bulunuyoruz. 1998 yılında ilçemizde , eğitim gönüllüsü Özkan AĞIŞ ve merhum emekli öğretmen Halil YILMAZ’ın kurdukları Taşova Eğitim ve Sosyal Kalkındırma Vakfı hayırsever halkımızın verdiği yardımlar ile üniversiteli öğrencilere burs vermeye 2010-2011 eğitim öğretim yılında da devam etmiştir.2010-2011 eğitim öğretim yılında yapılan 159 başvurudan yönetim kurulunun değerlendirmeleri sonucu 138 öğrenciye burs verilmiştir.

Bu yıl 7. si düzenlenen Bamya Festivalinde Taşova Eğitim ve Sosyal Kalkındırma Vakfı olarak üniversiteli öğrencilerimize katkı sağlamak amacıyla eşya piyangosu düzenlenmiştir. Satılan 2.000 bilet karşılığı olan 20.000 TL Taşova Kaymakamlığı bağışı olarak Vakfımızın Ziraat Bankası hesabına yatırılmıştır.

Taşovalı öğrencilerin başarılı eğitimine adamış ve 138 üniversite öğrencisine burs veren vakfımız, Afrika da Ağustos ayında baş gösteren açlık ve sefalet tablosu karşısında duyarsız kalamazdı. 12 Ağustos 2011 günü başalayan kampanyamız 29 Ağustos günü Ramazan Bayramına kadar devam ettirilmiştir. Taşova Eğitim ve Sosyal Kalkındırma Vakfı Taşova İş Bankası şubesinde kampanya süresince toplanan 30.000 TL Somali’ye gönderilmek üzere Sayın Kaymakamımız İbrahim Halil ŞIVGAN nezaretinde Kızılay genel müdürlüğünün İş Bankası Ankara Mithat Paşa şubesi 002868 nolu hesabına tutanak karşılığında yatırılmıştır.

2011-2012 Eğitim dönemi için bursa ihtiyacı olan öğrencilerin başvuru ve tesbiti için gerekli duyurular yapılmış ve başvuran 210 üniversite öğrencisinin burs ihtiyacını karşılanması için burs kampanya çalışmalarına 1 Eylül’den itibaren başlanmıştır. Şu ana kadar kampanyamızı destekleyen Sayın hemşerilerimizin ancak 80 öğrenciye burs verebilecekleri tespit edilmiştir. Bu rakamı yetersiz bulan vakıf yönetimimiz kampanyayı biraz daha derinleştirmek ve yaygınlaştırmak için kampanya Kasım sonuna kadar uzatılmıştır. Bu arada Medya TV’nin de desteği alınarak daha fazla öğrenciye burs verebilme çalışmaları yoğun bir şekilde devam ettirilmektedir. Bilgi ve onayınıza sunulur. " dedi ve faaliyet raporunu divan başkanına teslim etti.

Tahmini bütçeler 2011-2012-2013 yılları için Vakıf Başkanı Ali Rıza AĞIŞ tarafından sunuldu.Yeni yönetim için gönüllü 7 kişi tespit edildi. Oy birliği ile yeni yönetimde; Ali Rıza Ağış, Kürşat Yiğit, M.Uğur Özkan, Orhan Yılmaz, Ercan Özden ,Mustafa Ünsal, Durmuş Gülmez görev aldılar.

Yeni yönetim kuruluna başarılar dileriz.


Bu haberin geldigi yer: www.tekva.org.tr
http://www.tekva.org.tr

Bu haber icin adres:
http://www.tekva.org.tr/modules.php?name=News&file=article&sid=40