TEKVA Eğitim Çalışmalarının İçinde Yerelmasından Gururlu
Tarih: 16.01.2009 Saat: 12:01
Konu: TEKVA


Taşova Eğitim Ve Kalkındırma Vakfı Kurulduğu Yıldan Beri Eğitim Çalışmalarının İçinde Yerelmasından Gururlu

Taşova Eğitim ve Kalkındırma Vakfı, kurulduğu yıldan beri Eğitim çalışmalarının içinde yerelmasından gururlu. Geçtiğimiz 2008 yılında, başta ilçemizde açılması planlanan üniversite için diğer sivil toplum kuruluşlarıyla beraber, sık sık Amasya Rektörlüğünü ziyaret ederek önümüzdeki dönemde üniversite çalışmalarında manevi desteğini sürdürmeyi bir borç bildi.

 Taşova Eğitim ve Kalkındırma Vakfı (TEKVA) ilçemizde toplumsal konuları yakından takip ederek hemen hemen tüm toplantılara katılarak görüşlerini belirtti. Ayrıca her yılda olduğu gibi bu yılda da üniversitede öğrenimlerini sürdüren öğrencilerimizin ihtiyaçlarını gidermek için burs yardımlarını sürdürdü.

Bursların verilmesinde emeği çok olan işadamı Sayın Fuat BURSALI’yada ne kadar teşekkür etsek azdır. Fuat beyin bağışları ile öğrencilerimize burs yardımlarını yapmaya devam ediyoruz.

 Ayrıca bu yıl LC Waikiki firması ile temasa geçerek İlçemizde Taşova YİBO,Ballıdere YİBO,Cumhuriyet İlköğretim,Yeşilırmak İlköğretim ve Taşova Lisesine giyim yardımlarını Kaymakamlığın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile işbirliğinde bulunarak ulaştırdık. Kaban, Kazak, Gömlek, Pantolon, Ayakkabı, Çorap Şeklinde paketlenerek gelen giyecekleri, İlçemizdeki öğrencilerimize dağıttık.

2009 yılında bu çalışmalarımıza hız vererek, ilçemiz insanlarına faydalı olmak için elimizde gelen tüm olanakları kullanmayı sürdüreceğiz. Bize desteklerini hiçbir zaman kesmeyen tüm duyarlı eğitim gönüllülerine teşekkür eder, saygılar sunarız.

Taşova Eğitim ve Kalkındırma Vakfı Başkanı
Mehmet ALTUN

Bu haberin geldigi yer: www.tekva.org.tr
http://www.tekva.org.tr

Bu haber icin adres:
http://www.tekva.org.tr/modules.php?name=News&file=article&sid=17